İletişim     |     Kariyer     |     BTH

Dijital Pazarlama

Başarılı olmuş her markanın bir hikayesi vardır.
Tek arzumuz; sizinkine biraz renk katabilmek.

Dijital pazarlama bir satış yöntemi değil; ulaşılan sonuçları sayesinde satış artışı sağlayan, bir ilişkilendirme ve iletişim sürecidir. Dijital Pazarlama, rekabet avantajı için yeni kaynaklara ulaşımı kolaylaştırma, aracısız dağıtım modeli, tedarik zincirinin optimizasyonu, yeni iş modelleri üretilmesi, ulaşılmamış alt segmentleri de hedefleyebilme, pazarı daha verimli kullanmak, daha dürüst ve şeffaf pazar döngüsü gibi avantajları da beraberinde getirmiştir.

Dijital pazarlama milyonlarca kullanıcısı olan internet ortamında reklamcılık işlemlerini ifade ediyor. İnternetin asıl güç kaynağı veya can damarı reklamcılıktır. Reklamcılık alanında ulaşabileceğiniz en fazla kitleye dijital pazarlama ile ulaşabilirsiniz. Dünyanın en etkili medya ve reklamcılık şirketleri dijital pazarlamayı kullanmaktadırlar. Çünkü dijital platform ulaşılmak istenen hedef kitle ne ise tam olarak ona ulaştırır. Dijital pazarlama, markaların ulaşmak istedikleri hedef kitleye gerekli optimizasyonlar ile en efektif ve hızlı bir şekilde ulaşmasını, hem reklam veren firmanın hem yayıncının maksimum kar elde etmesini sağlayan teknolojidir.

Reklam verenlerin istedikleri reklam türlerine (Display, Affiliate, Mobil ve Video) göre gerekli analizler detaylı bir şekilde yapılarak maksimum gelir elde etmeleri sağlayacak dijital pazarlama türü tercih edilir. Süreç her zaman takip edilerek raporlamalar ile sürece müdahale edilebilir.

Griton, display, affiliate, mobil ve video dijital pazarlama alanlarında, uzman ekip, gelişmiş yazılım desteği, güvenli firmalar ile çözüm ortaklığı yaparak, markanızı hedefine ulaştırmada pazarlama desteği sunmaktadır. Online reklam sektöründe sunduğu piyasa mekanizması ile reklam verenlerin memnuniyetlerini, maksimum geri dönüşleri sağlamaktadır.

Dijital Pazarlamada En Çok Kullanılan Araç ve Mecralar:

Sosyal Medya Platformları: Facebook, twitter, googleplus vs.

İçerik Pazarlama: web site, blog vb. mecralarda ürün veya hizmet tanıtımları,

Mobil Pazarlama:
Mobil uygulamalar ve mobil uygulama üzerinden tanıtımlar, diğer mecraların (sosyal platform, blog vs) mobile uyarlanması

E-Mail Pazarlama (E-Mail Marketing) : Data toplama, datalar üzerinden tüketiciye ulaşma, ölçümleme ve raporlama gibi aktiviteleri kapsar.

E-Ticaret: Ödeme ve sunum imkanı veren platformlarda ürün satışı, B2B, B2C pazarlama, kampanya yönetimi gibi aktiviteleri kapsar.

Test Etme ve Raporlama: Dijital mecralarda kullanıcı davranışlarını inceleme, kullanıcılara göre aksiyon alma eylemlerini kapsar.

Dijital Reklamcılık: Online reklamcılıkta tüm dijital medya araçları bir arada değerlendirilerek hedef kitleye uygun platformlar tercih edilir ve gerekli reklam aksiyonları alınır.

Blog

Griton İletişim Grubu Blog

Çalıştığınız iş yerinde mutlu ve neşeliyseniz harika işler çıkartırsınız. İşte Griton' da da böyle bir takım var. Onlarla çalışmak gerçekten çok keyfli...

emin-cakmak
EMİN ÇAKMAK CEO   HELLO TURİZM

Bu kadar yoğun iş temposu arasında bize sorun çıkamadan , herşeye çözüm ürebilmeleri gerçekten çok güzel. Griton sırtımızdaki bir çok yükü alıyor bizden. Teşekkürler...

osman-karaagac
OSMAN KARAAĞAÇ HALKLA İLİŞ. KOOR..   REİS MAKİNA