İletişim     |     Kariyer     |     BTH

Medya Satın Alma

Başarılı olmuş her markanın bir hikayesi vardır.
Tek arzumuz; sizinkine biraz renk katabilmek.
dergiler-daginik

Medya Satın Alma Nedir?

Marka konumlandırması yaparken, belirlenmesi gereken en önemli konulardan biri hedef kitledir. Her reklamın ulaşmak istediği, belirli özelliklere sahip segmentler vardır. Medya planlama, oluşturulan mesajın doğru mecralar kullanarak hedef kitleye en etkili biçimde ulaşmasını sağlar. Bir reklam kampanyasının ve iletişim materyallerinin nerede ve ne zaman uygulanması gerektiğini belirler. En çok reklam mesajını; en doğru tüketiciye, en ekonomik bütçe ile ulaştırmayı hedefler.

 

Medya Satın Almada Medya Planlamasının Önemi

Medya planlamanın görevi, medyanın farklı mecralarını bir araya getirerek, oluşturulan mesajı hedef kitle ile nerede, ne zaman ve hangi frekansta karşılaşacağını belirlemektir. Eğer mesajımız hedef kitle tarafından okunmamış, duyulmamış veya izlenmemiş ise reklamımızın başarılı ve etkin olması mümkün değildir. Ancak medya alternatiflerinin sayısı gün geçtikçe artmakta, bu durum medya planlama sürecini biraz karmaşık bir hale getirmektedir. Hatta sadece medya araçlarının sayısı değil, aynı zamanda geleneksel dediğimiz klasik medya araçlarına yeni medyaların eklenmesi de planlamacıların rolünü ağırlaştırmaktadır.

dergiler-2

Medya Satın Alma ve Griton

Biz de Griton olarak; marka ihtiyaçlarına göre, reklam ve satın alma modellerine erişebildiğimiz birçok mecra ve platform üzerinden analitik ve gerçekçi yaklaşımlarla sunuyoruz. Sektördeki bilinirliğimiz ve tecrübemizle, markanız için hazırlanan medya planına uygun minimum fiyatlarla maksimum erişim elde edebileceğimiz medya alımı gerçekleştiriyoruz.

Blog

Griton İletişim Grubu Blog

Çalıştığınız iş yerinde mutlu ve neşeliyseniz harika işler çıkartırsınız. İşte Griton' da da böyle bir takım var. Onlarla çalışmak gerçekten çok keyfli...

emin-cakmak
EMİN ÇAKMAK CEO   HELLO TURİZM

Bu kadar yoğun iş temposu arasında bize sorun çıkamadan , herşeye çözüm ürebilmeleri gerçekten çok güzel. Griton sırtımızdaki bir çok yükü alıyor bizden. Teşekkürler...

osman-karaagac
OSMAN KARAAĞAÇ HALKLA İLİŞ. KOOR..   REİS MAKİNA